Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/menu.inc).

Železniční nehoda ve studénce

  • Posted on: 28 July 2015
  • By: admin

Ve středu 22. července 2015 kolem 7:45 se odehrála u Studénky další velká železniční nehoda. Na železničním přejezdu přejížděla auta na nákladní automobil, když padly závory, mezi kterými zůstal uvězněn polský kamion. Než se stihl z tohoto šoku vzpamatovat, přijelo SC Pendolíno na trase z Havířova do Františkových Lázní.


Vlak SC Pendolíno jel v okemžik nehody přibližně 160 km/h, strojvůdce zareagoval ihned, jakmile uviděl kamion a díky jeho profesionalitě začal okamžitě brzdit. V době nárazu jela jednotka Pendolíno přibližně 142 km/h. Dle neověřených zdrojů stihl strojvůdce ještě zavolat na pasažéry, ať se připraví na náraz. Následně se utekl schovat do strojovny, díky čemu vyvázl smrti, ale i tak bude mít trvalé následky s páteří a amtupovanou nohu.

Při této velké železniční tragédii bylo zraněno přibližně 20 osob a 3 osoby zahynuly, z toho 1 ještě před příjezdem záchranných složek.

Vlaková jednotka 680.003 byla po nehodě přetažena do DKV Bohumín, odkud se v pátek vydala na cestu do Dětmařovic, kde se jednotka otočila a následně se vypada do DKV Česká Třebová, odkud se v sobotu odpoledne za asistence nehodového vlaku vydala do DKV Praha, kam dorazila v neděli kolem 2 hodiny v noci. Po dobu převozu byla maximálně povolená rychlost 40km/h.

České Dráhy mají celkem 7 souprav 680 "Pendolino". 1 souprava je mimo provoz po nehodě ve Studénce, 1 souprava je na generální opravě a k dispozici bude až v Září. České Dráhy potřebují pro zajištění provozu 6 souprav. Z tohoto důvodu jsou vlaky SC na lince Praha - Košice nahrazeny klasickými modernizovanými vlaky v kvalitě EC.

Kolegové strojvedoucího, který byl obětí havárie založily účet, kam může každý kdo chce přišpět. 100% z částky jde ve prospěch strojvedoucího Jana Černého - 4026277399/0800

Místo ve Studénce je zřejmě prokleté, jelikož před 8 lety se zde stala jiná nehoda, během které zahyulo 8 lidí při pádu rozestavěného mostu na vlak EC.

Autorem fotografií je Hitrádio ORION

Fotogalerie: 
Autorem fotografií je Hitrádio ORION
Autorem fotografií je Hitrádio ORION
Autorem fotografií je Hitrádio ORION
Autorem fotografií je Hitrádio ORION
Jednotka 680.003 v Praze hl.n. na fotce z října 2014