Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/menu.inc).

Omezení provozu metra A

  • Posted on: 5 July 2012
  • By: admin

Oprava výhybky bude probíhat po 35. letech provozu. Metro A pojede během výluky oboustranně mezi stanicemi Depo Hostivař – Náměstí Míru. Ze stanice Náměstí Míru do stanice Můstek pak soupravy pojedou po jedné koleji pouze kyvadlově. Po dobu omezí provozu metra bude zajištěna Náhradní tramvajová doprava X-A, 25.

V úseku Můstek – Dejvická pojede náhradní tramvajová doprava X-A v intervalu 5 až 10 minut a linka 25 v intervalu 10 minut. Změny se dotknou i pravidelných tras tramvajových linek 8 a 25, linka 36 nebude v provozu. Autobusové linky 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou, kde budou ukončeny.

Do vyloučeného úseku přejedou z depa Kačerov i depa Hostivař služební vlaky s potřebným materiálem. Rozsáhlejší části kolejiva budou do tunelů navezeny s předstihem. Kromě běžné provozní údržby výhybkových částí je třeba kompletně opravit také kolejový svršek a spodek, tj. zcela vyměnit štěrkové lože výhybky, provést čištění a případnou opravu jeho odvodnění.

Důvodem přerušení provozu není jenom oprava výhybky, ale i napojení na prodloužený úsek linky „A“, který povede až do zastávky Motol. Práce vyjdou na 2,2 milionů korun.

 

Odkaz na výlukový jízdní řád metra: http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?lc=991&d=2012-07-05

Odkaz na výlukový jízdní řád NTD X-A: http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?lc=30&d=2012-07-05

Odkaz na výlukový jízdní řád NTD 25: http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?lc=25&d=2012-07-05

 

Ze stránek DP Praha Podrobnosti k náhradním spojům při dočasné uzavírce linky „A“:

Náhradní tramvajová doprava:

Linka X-A v trase Divoká Šárka – Dejvická – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Náměstí Republiky (metro B) – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Dejvická – Divoká Šárka, v denním provozu v intervalu 5 minut (večer v intervalu 5 – 10 minut).
Linka 25 v trase Vypich – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Národní třída (metro B) – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vypich, v intervalu 10 minut.

Pro spojení mezi linkami metra B a C s oblastí Dejvic a Střešovic lze využít pravidelné tramvajové linky 1, 8, 18 a 20.

Změny tras pravidelných tramvajových linek:

Linka 8 bude, ve směru od Starého Hloubětína, z Vítězného náměstí odkloněna do Podbaby, kde bude ukončena.
Linka 25 bude, ve směru od Vypichu, z Hradčanské vedena přes zastávky Malostranská, Náměstí Republiky, Václavské náměstí, Národní třída, Staroměstská a Malostranská do zastávky Hradčanská, odkud se vrací zpět na Vypich.
Linka 36 nebude v provozu.

Změny tras autobusových linek:

Linky 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou, kde budou ukončeny.

Pro cestu na Letiště Ruzyně doporučujeme využít autobusovou linku 100 ze stanice metra B Zličín.