Linka A oslaví 34 let provozu metra

  • Posted on: 1 August 2012
  • By: admin

První jízda soupravy, zastupující rozsáhlou řadu vozidel řady 81-71 proběhne v 11.45 z tehdejší stanice „Leninova“ (Dejvická) do zastávky Náměstí Míru. Tato trasa přesně kopíruje čas i termín historického zahájení provozu linky A v roce 1978, kde byl tento typ vozů provozován do roku 2005. Vlak bude řízen strojvedoucími v dobových uniformách a vybaven autentickými tabulemi. Pro cestu tímto metrem postačí klasické jízdenky či časové kupony.

„Po velkém zájmu a úspěchu u tisíců cestujících při obdobné akci se soupravou Ečs na trase linky C v květnu letošního roku, jsme se rozhodli využít tuto netradiční a zajímavou formu pro připomenutí zahájení provozu metra linky A. Kromě úvodní jízdy se budou další jízdy historické soupravy 81-71 postupně rozšiřovat v souvislosti s historickým rozšiřováním trasy A o další provozní úseky,“ uvádí Tereza Krásenská, mluvčí DPP.

Jízda s cestujícími do stanice Depo Hostivař bude v historii pražského metra unikátní, neboť provoz na tomto úseku byl zahájen v květnu 2006, zatímco provoz původních vozů sovětské výroby 81-71 skončil na trase A v červnu roku 2005. V tomto provozním úseku linky A se tedy mohou cestující svézt soupravou 81-71 vůbec poprvé.

Jízdní řád historické soupravy

A

Neděle (+)

Dejvická – Depo Hostivař

12. srpna 2012
Dejvická
11:45
12:18
13:10
13:54
14:46
15:47
16:39
17:32
Hradčanská
11:46
12:20
13:12
13:56
14:48
15:49
16:41
17:34

Malostranská

11:48
12:21
13:13
13:57
14:49
15:50
16:42
17:35
Staroměstská
11:49
12:22
13:15
13:59
14:51
15:51
16:44
17:36
Můstek – A
11:51
12:25
13:17
14:01
14:53
15:54
16:46
17:39
Muzeum – A
11:53
12:26
13:19
14:03
14:54
15:55
16:48
17:40
Náměstí Míru
11:54*
12:28
13:20
14:04
14:56
15:56
16:49
17:41
Jiřího z Poděbrad
12:29
13:22
14:06
14:57
15:58
16:51
17:43
Flora
12:31
13:24
14:08
14:59
16:00
16:53
17:45
Želivského
12:33*
13:26
14:09
15:01
16:02
16:54
17:47
Strašnická
13:28*
14:12
15:04
16:05
16:57
17:50
Skalka
14:15*
15:07
16:07*
17:00*
17:52**
Depo Hostivař
15:08*

A

Neděle (+)

Depo Hostivař – Dejvická

12. srpna 2012

Depo Hostivař
15:15
Skalka
14:16
15:16
16:09
17:01
Strašnická
13:33
14:19
15:19
16:11
17:04
Želivského
12:43
13:36
14:21
15:22
16:14
17:06
Flora
12:45
13:37
14:23
15:23
16:15
17:08
Jiřího z Poděbrad
12:47
13:39
14:24
15:25
16:17
17:09
Náměstí Míru
11:59
12:48
13:40
14:26
15:26
16:19
17:11
Muzeum – A
12:01
12:50
13:43
14:28
15:28
16:21
17:13
Můstek – A
12:03
12:52
13:44
14:30
15:30
16:22
17:15
Staroměstská
12:04
12:53
13:45
14:31
15:31
16:24
17:16
Malostranská
12:06
12:55
13:47
14:33
15:33
16:25
17:18
Hradčanská
12:08
12:57
13:49
14:35
15:35
16:27
17:20
Dejvická
12:09*
12:58*
13:51*
14:36*
15:36*
16:29*
17:21*

* příjezd do konečné stanice
** ukončení akce