Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/menu.inc).

Škoda 06T

je česká tříčlánková nízkopodlažní tramvaj, která vychází z typu 03 T.


Konstrukce

06T je obousměrný šestinápravový motorový částečně nízkopodlažní tramvajový vůz. Sestává z pěti článků, které jsou spojeny klouby a krycími měchy. Na obou stranách vozu jsou patery předsuvné dveře (čtvery dvojkřídlé, jedny jednokřídlé). Konstrukčně i designově vychází 06T z tramvaje 05T, která byla vyrobena v jednom kuse především pro zkoušky. Krajní články jsou posazeny na trakčních pevných podvozcích, střední na běžném nízkopodlažním podvozku, druhý a čtvrtý článek je zavěšen mezi nimi. Podíl nízké podlahy (350 mm nad temenem kolejnice) dosahuje 65 %, zbytek podlahy je ve výšce 620 mm nad temenem. Elektrická výzbroj tramvaje je umístěna na střeše. Zajímavostí je, že vůz je plně klimatizován. Tramvaj byla zkonstruována pro italské Cagliari, město na ostrově Sardinie. Atypický je zde rozchod tramvajových kolejí – 950 mm. Proto je vůz 06T vybaven speciálními podvozky pro provoz na tomto rozchodu. Může být ale jezdit ale i na standardnějších rozchodech – 1000 mm a na normálním 1435 mm.


Informace ze stran výrobce

Snadný nástup do vozidla

Nástupní hrana dveří ve výšce 350 mm nad TK umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla. Plná bezbariérovost v jakémkoliv místě tratě je zajištěna pomocí výsuvné plošiny v prostoru širokých vstupních dveří. Užitečná plocha nízkopodlažní časti vozidla představuje 50 % celkové užitné plochy.

Komfortní a praktický interiér

V prostorném, plně klimatizovaném interiéru je počítáno s dostatkem místa pro dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. K pohodlí cestujících navíc slouží přehledný informační systém.


Technické parametry

Délka (bez spřáhel): 30,18 m
Šířka: ??
Výška: ??
Hmotnost prázdného vozu: ??
Míst celkem:
K sezení:
Ke stání:
275
44
235
Výkon motorů: ??
Napájení: ??
Maximální rychlost: ??