Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/menu.inc).

Škoda 10T

Je česká tříčlánková nízkopodlažní tramvaj, která vychází z typu 03 T.


Konstrukce

10 T je obousměrný čtyřnápravový motorový částečně nízkopodlažní tramvajový vůz. Skládá se ze tří článků, které jsou spojeny klouby a krycími měchy. Na obou stranách vozové skříně se nachází troje předsuvné dveře (dvoje dvoukřídlé, jedny jednokřídlé). Obousměrná tramvaj 10 T konstrukčně i designově vychází z typu jednosměrné tramvaje 03 T, která jezdí v několika českých městech. Byly provedeny určité úpravy (např. vypuštění dveří v posledních článcích). Nízkopodlažní je střední článek (350 mm nad temenem kolejnice), který je zavěšen mezi krajní podvozky. Ty jsou usazeny na pevných podvozcích, proto mají podlahu ve výšce 780 mm nad temenem kolejnice. Podíl nízké podlahy dosahuje 50 %. Celý vůz, tedy kabina řidiče i prostor pro cestující, je klimatizován. Přímo ve vozech (pouze pro Portlandu) je nainstalován automat na jízdenky.


Informace ze stran výrobce

Snadný nástup do vozidla

Nástupní hrana dveří ve výšce 350 mm nad TK umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla. Plná bezbariérovost v jakémkoliv místě tratě je zajištěna pomocí výsuvné plošiny v prostoru širokých vstupních dveří. Užitečná plocha nízkopodlažní časti vozidla představuje 50 % celkové užitné plochy.

Komfortní a praktický interiér

V prostorném, plně klimatizovaném interiéru je počítáno s dostatkem místa pro dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. K pohodlí cestujících navíc slouží přehledný informační systém.


Technické parametry

Délka (bez spřáhel): 20,13 m
Šířka: 2,46 m
Výška: 3,44 m
Hmotnost prázdného vozu: 28,8 t
Míst celkem:
K sezení:
Ke stání:
157
30
127
Výkon motorů: ??
Napájení: ??
Maximální rychlost: 70 km/h (softwarově omezeno na 48 km/h)