Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 579 v souboru /home/www/tramvaje.net/www/tramvaje.net/includes/menu.inc).

Škoda 26T ForCity Classic Miskolc

ForCity Miskolc na Škoda Transportation Day 2014

Je tramvaj navržená pro maďarské město Miskolc společností Škoda Transportation. Konstrukčně vychází z typu 14T pro Prahu, od níž se mimo jiné odlišuje designem. Jedná se o stoprocentně nízkopodlažní pětičlánkovou obousměrnou tramvaj se třemi dvounápravovými podvozky, z nichž dva jsou hnací, jeden běžný. Celková přepravní kapacita plně klimatizovaného vozu činí 300 cestujících, cena za jednu tramvaj je 55 milionů korun. Vývoj typu 25T probíhal od podzimu 2010, v únoru 2012 začala Škoda vyrábět prototyp.
Do Miskolce má být do roku 2014 dodáno celkem 31 tramvají 25T.


Informace ze stránek výrobce

Po svých úspěšných obousměrných typech tramvají pro Cagliari, Portland, Tacomu a Wroclaw přichází Škoda Transportation s novou moderní obousměrnou velkokapacitní nízkopodlažní tramvají typu 25 T. Tramvaj ŠKODA 25 T pro maďarský Miskolc je pětičlánková a vychází z osvědčených konstrukčních řešení použitých na zahraničních trzích.

Vozidlo je navrženo a vyráběno s ohledem na nízké provozní náklady, dlouhodobou životnost a vysokou provozní spolehlivost. Modulární konstrukce umožňuje demontáže větších skupin dílů, takže případné opravy jsou levnější, než dříve.

Moderní design nové tramvaje sleduje současné trendy, ale současně respektuje nejnovější evropskou bezpečnostní směrnici EN 15227. Tato crashová norma požaduje, aby skříň absorbovala takové množství deformační energie, aby při stanovených kolizních scénářích nebyli ohroženi cestující ani řidič.

Asynchronní trakční motory a mikroprocesorově řízené napěťové střídače s možností rekuperace výrazně snižují energetickou náročnost a náklady na údržbu. Elektrická výzbroj je uložena v lehce přístupných kompaktních kontejnerech na střeše vozidla. Skříně jednotlivých článků jsou vyráběny z dlouhodobě prověřených materiálů, zaručujících zvýšenou spolehlivost.

Nástupní hrana dveří ve výšce 330 mm nad temenem kolejnice umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla. V prostorném interiéru je počítáno s dostatkem místa pro bicykly, dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. Samozřejmý je volný průchod celou nízkopodlažní částí vozidla bez nutnosti překonávání výškových stupňů. K pohodlí cestujících navíc slouží přehledný informační systém.

Díky rozšířené 2650mm karoserii se tak maximální obsaditelnost nového modelu zvýšila na více než 300 pasažérů, jejichž komfort zajišťuje ve všech ročních období výkonná klimatizace.


Technické parametry

Délka (bez spřáhel): 32 m
Šířka: 2,65 m
Výška: ??
Hmotnost prázdného vozu: ??
Míst celkem:
K sezení:
Ke stání:
300
56
244
Výkon motorů: ??
Maximální rychlost: ??

 

Fotogalerie vozu: 
ForCity Miskolc na Škoda Transportation Day 2014
Interiér ForCity Miskolc na Škoda Transportation Day 2014
Interiér ForCity Miskolc na Škoda Transportation Day 2014
ForCity Miskolc naložená na tahači a připravená k odvozu
ForCity Miskolc naložená na tahači a připravená k odvozu